Новина

Три нових стандарти Інтернет речей (IoT)

Розроблено три нових стандарти з метою підвищення швидкості під’єднання до мережі інтернет.
Інтернет речей (IoT), як і безліч інших ідей, є простою концепцією. Під’єднуючи об’єкти до мережі інтернет, ми можемо об’єднати можливості віртуального та реального світів.
 
Поєднання двох елементів життя, які зазвичай функціонують відокремлено, відкриває величезні можливості для ефективнішого використання ресурсів. Промисловість вже використовує IoT для оптимізації процесів розроблення та виробництва продукції. Люди починають насолоджуватись перевагами будинку, що взаємодіє з ними, забезпечуючи опалення, освітлення, безпеку та навіть продукти харчування, що відповідають їхнім потребам.
В реальності під’єднання до мережі мільйонів людей, приладів та послуг є дуже складним. Завдяки спільній роботі комітету ISO/IEC створюють стандарти, які є основою для цього масштабного глобального проекту.
Група експертів, які розробляють стандарти для Інтернету речей та споріднених технологій, нещодавно опубліковали три нових стандарти, що допоможуть усвідомити потенціал IoT.
 
✅ ISO/IEC 21823-2 визначає структуру та вимоги до транспортної інтероперабельності, щоб зробити можливим створення систем IoT з обміном інформацією, одноранговим з’єднанням та безперебійним зв’язком як між різними системами IoT, так і між об’єктами всередині системи IoT.
 
✅ ISO/IEC TR 30164 описує загальні поняття, термінологію, характеристики, випадки використання та технології (зокрема управління даними, координацію, оброблення, функціональність мережі, гетерогенні обчислення, безпеку, оптимізацію апаратного/програмного забезпечення) периферійних обчислень для додатків систем IoT. Периферійні обчислення - це галузь технологій, що лежить в основі послуг віддалених обчислень та зберігання даних, таких як «хмара».
 
✅ ISO/IEC TR 30166 застосовують для загальних промислових систем IoT (IIoT) та ландшафтів, окреслюючи характеристики, технічні аспекти та функціональні, а також нефункціональні елементи структури IIoT та перелік організацій зі стандартизації, консорціумів та спільнот відкритого початкового коду, що працюють над усіма аспектами на IIoT.
Ці нові стандарти допоможуть виправдати очікування щодо IoT, і їх можна придбати у члена ISO.
Національний орган стандартизації є офіційним представником міжнародної організації ISO в Україні.